a

Donec quam felis, ultricies nec, pellentesque eu, pretium quis, sem nulla consequat. Aenean massa.

Gang szczurzaków się rozrasta.
Powiedzmy STOP szczurom w kanalizacji miejskiej!

Sosnowieckie Wodociągi S.A. przy współpracy z Urzędem Miejskim w Sosnowcu rozpoczynają kampanię „Gang Szczurzaków – STOP szczurom w kanalizacji miejskiej”, będącą odpowiedzią na zagrożenie problemem, z którym boryka się coraz więcej miast – rozwojem kolonii szczurów zamieszkujących sieci kanalizacyjne.

Przyczyniają się do tego niewłaściwe nawyki mieszkańców wyrzucających resztki pokarmów i artykułów spożywczych do toalet. Odpady te stanowią pokarm dla szczurów, a te osiedlają się w miejscach, w których z łatwością zdobywają pożywienie.

Obecność szczurów w sąsiedztwie człowieka wiąże się z ryzykiem zarażenia bakteriami i wirusami przenoszonymi przez te gryzonie, m.in. chorobą Weila, szczurzą gorączką, tyfusem plamistym czy tasiemcami. Drugim problemem poruszonym w ramach kampanii jest wyrzucanie przez mieszkańców do toalet produktów higienicznych i śmieci.

Akcja ma charakter prewencyjny. Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego celem projektu jest przekonanie mieszkańców Sosnowca do zmiany nawyków, a tym samym zapobieganiu rozwoju Gangu Szczurzaków.