a

Donec quam felis, ultricies nec, pellentesque eu, pretium quis, sem nulla consequat. Aenean massa.

Gdzie wędruje jedzenie z toalety?

Udka z kurczaka, resztki zupy, makaron, kluski śląskie i kapusta – to nie menu restauracyjne, ale lista rzeczy, które wyrzucamy do toalet! Odpady pokonują długą drogę od naszych toalet przez pion kanalizacyjny, aby ostatecznie trafić na kraty o prześwicie 3mm. To właśnie tam gromadzą się poszukujące pożywienia szczury.

Pracownicy sosnowieckich wodociągów informują, że wyrzucanie artykułów przemysłowych i higienicznych, elementów ubrań czy resztek pokarmów do sieci kanalizacyjnej niesie poważne konsekwencje. Według fachowców to głównie szczury przyczyniają się do rozszczelnienia całego systemu, przegryzając rury podążając za zapachem pożywienia. W konsekwencji dochodzi do zanieczyszczenia gruntu ściekami (skażenie środowiska), a taka sytuacja powoduje również lokalne zapadanie się gruntu. W ostatecznym rozrachunku koniecznym jest wykonanie prac naprawczych uszkodzonego systemu kanalizacyjnego wraz z odtworzeniem zapadniętych nawierzchni chodników.   

Warto zastanowić się czy i co wyrzucamy do toalety i zmienić natychmiast swoje nawyki, nie tylko dla swojego dobra, ale także dla bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców Sosnowca.